Menu strony
sklep odzieowy
zakupy.linkbaby.pl

Główne informacje na temat pereł, które wykorzystywane są bardzo często do produkcji biżuterii

Perły to jedne z pierwszych klejnotów, które człowiek zaczął używać. Kultury sprzed wieków dawały im wiele szczególnych właściwości, już wtedy one były bardzo drogie i dostępne jedynie dla nielicznych. Obecnie perły nadal cieszą się ogromną popularnością, z tym że ogromnie zmieniła się ich dostępność. Perły są wytworami niektórych odmian małży, najczęściej są to okrągłe kulki mające średnicę do dwóch centymetrów. Zbudowane są one z tej samej substancji, co muszla i powstają w efekcie dostania się do muszli jakiegoś obcego ciała.


kolczyki z pereł
Dawno temu w celu znalezienia perły trzeba było przejrzeć setki a nawet tysiące muszli. Jednak każde ze znalezisk nagradzało włożony trud pod postacią wspaniałego, lśniącego klejnotu. Jednak ludzie nie zostawiają wszystkiego naturze, z tego też powodu już osiem wieków temu dowiedzieli się, że umieszczając w muszli niewielkie ziarenko można również dostać perłę. Na przełomie XIX i XX wieku hodowla pereł była już prowadzona na skalę przemysłową, dziś zdecydowaną ich większość wytwarza się właśnie takim sposobem.

Perły są bardzo chętnie używane w jubilerstwie, jest ich dużo rodzajów, ale mają jedną cechę wspólną. Jest nią mianowicie połysk, jaki stał się znakiem rozpoznawczym tych kamieni. Jeżeli perła nie błyszczy, to nie warto raczej sobie nią zawracać głowy. Oprócz połysku perły opisuje się ze względu na wielkość, kształt, gładkość powierzchni oraz kształt, dopiero określenie tych wszystkich cech określa ich wartość końcową. Dowiedz się więcej - .


Dzisiaj najdroższe są perły oceaniczne, produkowane w morzach Indonezji, Polinezji i Australii, w tym chyba najbardziej urocze czarne perły, cechujące się niezwykłymi odcieniami - zobacz czarne perły. W związku z tym że perły są bardzo różne, to do jubilerskich zastosowań powinny być one połączone w pary. Odpowiednie ich dobranie jest procesem trudnym i wymagającym dużej praktyki, dlatego też cena takiej pary będzie znacznie większa, niż pojedynczych sztuk. Lecz dzięki temu zrobiona z nich później biżuteria z pereł będzie się prezentować naprawdę niezwykle. Dowiedz się jak kompletować biżuterię z pereł: gemlord.pl/perly/bizuteria-bransoletki-kolczyki.
2019/04/23, 07:27:01