Menu strony
sklep odzieowy
zakupy.linkbaby.pl

Jak przygotować się do wyprawy w góry? Na co zwracać uwagę? Jak dobrać plecak oraz rękawiczki na zimę, jakie będą spełniać swoją rolę?

Kiedy mamy w planach zimowe wędrówki w góry to powinniśmy pomyśleć o wielu sprawach. Wędrówki po górach w zimie to coś zupełnie innego niż w okresie letnim, gdy jest gorąco oraz poza burzą w sumie nie ma żadnych zagrożeń. Zima to co innego, bo należy uważać na różne zjawiska atmosferyczne, jakie mogą spowodować trudności. W obecnym artykule skupimy się na 2 elementach, jakie są konieczne, jeżeli mamy w planach wypad w góry. Jednym z takich elementów jest plecak, drugim rękawiczki zimowe.


Dobór plecaków jest bardzo różny, faktycznie wiele jest zależne od tego, na jak długo w góry się wybieramy. Jeżeli chodzi o jednodniowe wyprawy to bardzo dobrze wybrać plecak, jaki jest lekki. Na tego rodzaju krótką wyprawę, bez wspinania, musi starczyć plecak w okolicach 15-20 litrów. Jeżeli mowa o wspinaniu to korzystniejszy będzie plecak większych rozmiarów, w okolicach dwadzieścia pięć-trzydzieści litrów, który możemy zostawić pod ścianą, można się również w nim wspinać. Sprzęt na parodniowe chodzenie po górach powinien być już trochę inny. Powinien mieć pojemność trzydzieści pięć-pięćdziesiąt litrów, lecz dziesięć-piętnaście litrów to już musi być komin, jaki jesteśmy w stanie skompresować. W zestawie najlepiej jak znajduje się wygodna odpinana klapa. Waga takiego plecaka musi być mniej niż 1,5 kilograma.


rękawiczki zimowe
W plecaku, który będziemy używać powinno być miejsce, aby zaczepić czekany i raki. Na survivalowe wyjście na pewno najlepsze są plecaki taktyczne - cqb.pl/plecaki-klasyczne-c-22_60.html. Dość łatwo go nabyć w specjalistycznym sklepie, którym są Militaria. Jesteśmy w stanie to zrobić stacjonarnie, ale wygodniej jest online. Kolejnym elementem, o jakim mówiliśmy we wstępie, a który jest obowiązkowy w górach zimową porą, są rękawiczki zimowe. Rękawiczki oczywiście jesteśmy w stanie dopasować do zimowej kurtki albo innych dodatków, takich jak czapka, lecz najbardziej ważne, żeby były wybrane dopasowane pod kątem funkcjonalnym. Nie powinniśmy sugerować się chwilową modą, gdyż to do niczego nie doprowadzi. Rękawiczki zimowe są w stanie być obszyte futerkiem, jednocześnie mogą być wyposażone w różnego rodzaju ozdoby. Najważniejsze jednakże zadanie jest takie, by zapewniały ciepło, ale również ochronę przed zimnem i śniegiem.


Jak nasze dłonie dość łatwo i szybko marzną, to najkorzystniej wybrać rękawice, które są dodatkowo ochraniane od wewnątrz delikatnym materiałem. Muszą zapewniać najlepszą ochronę przed silnym wiatrem, który sprawia, iż odczuwana przez nas temperatura jest na pewno niższa niż wskazują na to termometry. Rękawiczki muszą być na pewno dopasowane, jednakże nie mogą spowodować ucisku, bo będzie przeszkadzać to w normalnej swobodzie ruchu dłoni oraz każdego palca z osobna. Podobnie jak plecaki, tak samo rękawiczki zimowe najlepiej kupić w profesjonalnym sklepie, takim sklepem są Militaria (myślę już o rękawiczkach zimowych). Dzięki temu mamy gwarancję, iż zakupiony przez nas produkt będzie najlepszej jakości.
2019/03/11, 17:08:02