Menu strony
sklep odzieowy
zakupy.linkbaby.pl

W jaki sposób dobrać odpowiedni strój na pierwsze zajęcia tańca? Podopowiadamy

Pierwsze zajęcia tańca mogą wywoływać odrobinę niepokoju. Oprócz tego, że myślimy, jak poradzimy sobie z pierwszymi figurami, powinniśmy zastanowić się nad tym, jakie ubrania oraz buty do tańca wybrać.


Pamiętajmy o tym, że powinny być komfortowe i dobrane do rodzaju tańca, którego spróbujemy.
Jest to pierwsza i najbardziej ogólna wskazówka. Wszystkie pozostałe zostaną po prostu opisaniem tej jednej zasady. Chociaż można pamiętać, że zajęcia taneczne to nie fitness i nie trzeba ubierać się na nie w workowate dresy. Taniec to jednak coś odmiennego i nawet przy energicznej zumbie rzadko widuje się osoby w dresach.


Niezależnie od wybieranego tańca, na pierwsze ćwiczenie dla pań nadadzą się legginsy czy inne długie spodnie. Panowie również powinni wybrać po prostu długie spodnie. Ważne, żeby nie krępowały ruchów i nie sprawiały, że przy każdym kroku będzie się o nich myślało. To nie pozwoli na skoncentrowanie się na słowach instruktora. W przypadku kobiet niekiedy sprawdzą się także luźne spódnice i sukienki. Ważne, by nie były zbyt krótkie i nazbyt długie. Optymalna długość spódnicy? Powinna sięgać za kolana. Wówczas nie będzie się podwijać ani nie ograniczy ruchu.


buty do tańca


Gdy chodzi o buty do tańca, zasada jest niemal taka sama. Trzeba czuć się w nich wygodnie. U pań obcas nie powinien być wyższy niż ten, w którym czujemy się naprawdę pewnie. U panów w wielu gatunkach tańca sprawdzają się jazzówki.

Zaabsorbował Cię taki tekst? Zobacz i sprawdź (https://www.amelia-wedding.pl/dodatki-slubne/) szybko, tu jest coś, co najprawdopodobniej także będzie równie ciekawe.

Stworzone do tańczenia tańca jazzowego, w dzisiejszych czasach zdają egzamin się również w innych gatunkach tańca, a nawet codziennego użytkowania. Ważne jest, żeby buty dla obydwu płci idealnie leżały i trzymały stopę. Kiedy myślimy o rodzajach tańca, których nie wykonujemy w parach, można zainteresować się specjalistycznym obuwiem, np. do hip-hopu. U kobiet jednak podczas pierwszych zajęć sprawdzają się na przykład baletki.


Z górą stroju bywa różnie. Mężczyźni przy tańcu towarzyskim mogą wybrać po prostu wygodne koszule, a panie koszulki. Tańce nowoczesne, jazz, hip-hop itd. nie wymagają wiele.
Gdy chodzi o ubiór, może on być bardziej lub mniej przylegający do ciała, ale koszule u mężczyzn, tak jak spódnice u pań, powinny pozostać w domach. Na pewno wraz ze wzrostem pewności w tańcu będziemy zmieniać ubiór na coraz bardziej profesjonalny, jednak pierwszy trening zostawmy na podpatrzenie ubrań i butów u innych.
2022/08/23, 08:05:04