Menu strony
sklep odzieowy
zakupy.linkbaby.pl

Garść bardzo przydatnych porad w kwestii pielęgnacji obuwia w okresie zimowym

Jeżeli problem przemoczonych butów w okresie zimowym nie jest dla Ciebie obcy oraz wiesz, że zamoczone kozaki powinny wysychać w przewiewnych pomieszczeniach powoli oraz z dala od źródeł ciepła, najkorzystniej w pozycji wiszącej.
Dobrze jest do środka włożyć zmiętą bibułę albo gazetę. Warto też nabyć suszarkę elektryczną do obuwia, która wysuszy skórę w niskiej temperaturze i stosunkowo powoli. W taki sposób nie wyrządzisz jakikolwiek szkody naszym botkom. Jeżeli zastanawiasz się, jak oczyścić buty, na których zaległa sól, to dobrze by było przemyć gładką skórę za pomocą wody z octem.

Zobacz informacje i obejrzyj serwis, który na pewno Cię zainteresuje. Nie zwlekaj ani chwili! Zrób to już teraz! Na pewno nie będziesz żałować.

W takiej sytuacji zabrudzenia na zamszowych botkach należy przetrzeć w pierwszej kolejności pilnikiem do pięt, a następnie trzeba umieścić nad gorącą parą wodną. Nubuk trzeba impregnować, natomiast gładką skórę dokładnie wypastować za pomocą pasty lub kremu do obuwia. Temat śliskich podeszw należy rozwiązać przez podklejenie zelówki przy wykorzystaniu kawałka starej maty albo pasków taśmy antypoślizgowej.


Mężczyzna


Można by także przetrzeć je grubym papierem ściernym. Znakomicie sprawdzą się także gumowe nakładki antypoślizgowe. Są one wyposażone w 9 bolców. Jeśli masz z kolei kłopot z brudnym nubukiem oraz zamszem, to oczyść buty pumeksem, z kolei później delikatnie wytrzyj szczoteczką mającą twarde włosie. Nowe buty, tuż po ich zakupie należy obowiązkowo zaimpregnować. Dobrze jest także się wyekwipować w kostkę do czyszczenia nubuku oraz zamszu. Usuwa ona mocne zabrudzenia oraz plamy. Jeśli Twoje buty mają już starte noski, to możesz zamalować je flamastrem w kolorze skóry, a w następnej kolejności zapastować.
Możesz także posmarować je rozpuszczoną podgrzaną pastą. Jeśli skóra jest w kolorze białym, to wykorzystaj korektor. Takie zniszczenia skutecznie zamaskuje też gruba warstwa dobrej pasty do obuwia.
2022/06/03, 07:55:36