Menu strony
sklep odzieowy
zakupy.linkbaby.pl

Co warto wiedzieć o hafcie? W jakim miejscu najlepiej pasuje? Jak się go wykonuje?

Haft to powszechna oraz popularna technika zdobienia tkanin. Mamy faktycznie sporo technik hafciarskich, w zależności od wykorzystanych nici oraz stosowanych ściegów. Haft jest w stanie być płaski lub wypukły, poza haftem ręcznymjest też maszynowy. Co najkorzystniej wiedzieć?
zestawy
Najbardziej powszechne ściegi to łańcuszek, mereżka i ścieg krzyżykowy. Haft to nie jest technika jakoś bardzo trudna, choć jak najbardziej wymaga cierpliwości. Haft prezentuje się pięknie i to w wielu sytuacjach. Wygląda więc świetnie haft na koszulkach, to sprawia, że możemy uwydatnić wzór, który pragniemy najbardziej pokazać - zdecydowanie więcej odnajdziesz pod tym adresem.


Kolejne tematy

Jakiego typu elementy odzieży warto nabyć z racji przybliżającego się lata?

ubrania
Nie da się odmówić faktowi, że wyjątkowo wielkimi krokami przybliża się do nas najcieplejsza pora roku, którą jest lato. Jest ona przez znaczącą część naszego społeczeństwa bardzo wyczekiwana. Nareszcie bowiem po długotrwałym okresie ubierania grubych ubrań będziemy mogli zdecydować się na zakładanie cieńszych elementów okrycia wierzchniego.


Coraz bardziej powszechne są zlecenia zrobienia właśnie tego typu haftu, ale oczywiście i inne opcje, takiego typu jak ręcznik z haftem na zamówienie też jest popularny. Zależnie od tego, w jaki sposób materiał ma być zdobiony oraz jak, powinniśmy wybrać różnorodne nici. Bardzo często do haftu używa się muliny. Składa się ona z sześciu łatwo oddzielających się od siebie nitek, a to sprawia, że bardzo łatwo jesteśmy w stanie wybrać, jakiego rodzaju grubość ma mieć wzór.
Mulinę dostaniemy w wielu kolorach i dużym bogactwie odcieni. Mocniej gruby od muliny jest kordonek, a co ciekawe, pewne tkaniny można zdobić złotą albo srebrną nicią - IBATO. Przy hafcie konieczne są nożyczki. Musimy posiadać w zapasie parę par, ponieważ duże są najbardziej korzystne do cięcia materiału, te bardziej okrągłe pozwolą estetycznie wykańczać brzegi materiału, a małe o większych ostrzach przydają się do przycinania nitek.
2018/02/02, 14:46:02