Menu strony
sklep odzieowy
zakupy.linkbaby.pl

Co warto wiedzieć o hafcie? W jakim miejscu najlepiej pasuje? Jak się go wykonuje?

Haft to powszechna oraz popularna technika zdobienia tkanin. Mamy faktycznie sporo technik hafciarskich, w zależności od wykorzystanych nici oraz stosowanych ściegów. Haft jest w stanie być płaski lub wypukły, poza haftem ręcznymjest też maszynowy. Co najkorzystniej wiedzieć?
zestawy
Najbardziej powszechne ściegi to łańcuszek, mereżka i ścieg krzyżykowy. Haft to nie jest technika jakoś bardzo trudna, choć jak najbardziej wymaga cierpliwości. Haft prezentuje się pięknie i to w wielu sytuacjach. Wygląda więc świetnie haft na koszulkach, to sprawia, że możemy uwydatnić wzór, który pragniemy najbardziej pokazać - zdecydowanie więcej odnajdziesz pod tym adresem.


Kolejne tematy

Gdzie w Kielcach nabyć sukienkę wieczorową?

sukienka
Nadeszła wiosna, czas przyjemnej pogody oraz dłuższych, słonecznych dni. To również okres, w którym największy procent naszych przyjaciół decyduje się na ślub - nic w tym zaskakującego, przecież znacznie milej jest weselić się w obliczu pogodnego dnia niż śnieżnej zawieruchy. Wesele to wspaniała zabawa, jednak łączy się ze znacznym wydatkiem, również dla zaproszonych osób. Obecnie króluje moda, żeby młodym podarować pieniądze i to nie małe, poza tym, trzeba również wykwintnie się odziać. Tak jak kawalerowie mogą założyć swój jedyny garnitur, tak panie preferują nabyć nowe sukienki na wesele Kielce są pełne odpowiednich butików, należy jedynie orientować się gdzie szukać, aby nie spłukać się zbytnio.


Coraz bardziej powszechne są zlecenia zrobienia właśnie tego typu haftu, ale oczywiście i inne opcje, takiego typu jak ręcznik z haftem na zamówienie też jest popularny. Zależnie od tego, w jaki sposób materiał ma być zdobiony oraz jak, powinniśmy wybrać różnorodne nici. Bardzo często do haftu używa się muliny. Składa się ona z sześciu łatwo oddzielających się od siebie nitek, a to sprawia, że bardzo łatwo jesteśmy w stanie wybrać, jakiego rodzaju grubość ma mieć wzór.
Mulinę dostaniemy w wielu kolorach i dużym bogactwie odcieni. Mocniej gruby od muliny jest kordonek, a co ciekawe, pewne tkaniny można zdobić złotą albo srebrną nicią - IBATO. Przy hafcie konieczne są nożyczki. Musimy posiadać w zapasie parę par, ponieważ duże są najbardziej korzystne do cięcia materiału, te bardziej okrągłe pozwolą estetycznie wykańczać brzegi materiału, a małe o większych ostrzach przydają się do przycinania nitek.
2018/02/02, 14:46:02