Menu strony
sklep odzieowy
zakupy.linkbaby.pl

Jak kozaki oficerki przestały bywać typowo męskim i żołnierskim obuwiem

Jeszcze kilka lat temu służba militarna była obowiązkowa. Nastolatkowie przywdziewali właściwy uniform, który wedle powiedzenia działa jak magnes przyciągający damskie wejrzenia. Paramilitarne dwuszeregi nie są oczywiście zarezerwowane tylko i wyłącznie dla panów. Przedstawicielki płci pięknej także mogą wstąpić do wojska i prezentować się jak żołnierze, a ściślej, żołnierki. Jeśli którejś z nich z bronią jednakże do twarzy nie jest, wybierze prostsze rozwiązanie: uda się do sklepu i kupi sobie skóropodobne kozaki oficerki.


kozaki
Jak sama nazwa określa wspomniane wyżej kozaczki nawiązują swoją prezencją do obuwia noszonego przez oficerów. Takie fasony super sprawdziły się w plutonie, gdzie pogoda pod psem nie miała wpływu na częstotliwość ćwiczeń czy działania operacyjne. Przepastne kałuże, bagniste tereny, połacie błota, polne dróżki, pełne dziur drogi - to tylko niektóre wyzwania, jakim musiały sprostać żołnierskie kozaki (zobacz tutaj). Grubsze niż zwykle podeszwy, niewielki kwadratowy obcas, wytrzymała skóra i wreszcie charakterystyczne, wyniosłe cholewy - cała grupa wspomnianych składników skutecznie chroniła stopy i nogi oficerów, nawet jeśli nie byli oni tak bardzo wystawieni na działanie szkodliwych warunków pogodowych jak szarzy szeregowcy.


Moda z reguły jest niezwykle ekspansywna. Poszukuje inspiracji we wszystkich dziedzinach ludzkiego życia. Nie dziwi fakt, że elementy typowe dla żołnierskiego umundurowania szybko zostały wykorzystane przez stylistów. Obuwie o takiej proweniencji kupią jednak tylko niektóre przedstawicielki płci pięknej.

kozaki
Kozaki oficerki założą panie pewne siebie i te, które nie znoszą słowa sprzeciwu. One nigdy nie powracają do mieszkania objuczone torbami jak wielbłądy ani nie ustępują facetowi ostatniego wolnego miejsca parkingowego na skwerze pod zapchaną galerią handlową. W sytuacjach kryzysowych są w stanie potężnie tupnąć swoim oficerskim obcasem i zaprowadzić ład z sił zbrojnych rodem.

Kozaki oficerki, aby przypodobać się kobietom, musiały przejść delikatną przemianę i trochę złagodzić swój prosty, żołnierski wygląd. Powszechnymi ozdobami są ekstra posrebrzane klamerki, wyeksponowane, ciężkie zapięcia lub aplikacje z okrągłych, stalowych blaszek Dopiero w takim kształcie będą mogły ozdabiać kończyny dolne damy podczas wyjątkowych minut jej życia, czyli na pewno pierwszej randki czy pierwszej studenckiej imprezy.
2018/07/11, 15:51:02