Menu strony
sklep odzieowy
zakupy.linkbaby.pl

Słońce rano wstaje, facet się goli

Nie ma faceta bez rannego golenia. To jest tak normalne oraz częste zajęcie, iż masz ochotę rzec, iż istnieje swego rodzaju porządek na tym świecie. Konflikty wojenne tu i tam, kataklizmy, zmiany klimatyczne oraz wiele innych niedobrych rzeczy, natomiast facet mimo to wciąż o poranku będzie stał w łazience przed lustrem, będzie się golił. To jasne jak słońce, to pewne tak jak dwa dodać dwa.


maszynka do golenia
Ile by nie mówić, z wielu niezbędnych przedmiotów to właśnie golarki dla mężczyzn nie wychodzą z mody, gdyż to przedmiot bez którego trudno im się obyć.

Są rzecz jasna faceci, którzy tego nie używają. Widać ich z daleka, a raczej widać ich wielką brodę. Przestali się golić jakiś czas temu, niektórzy dobre parę lat temu i dobrze im w tym . Da się czasami usłyszeć różnego rodzaju teorie na ten temat, choć większość „brodziarzy” nie ma zamiaru dorabiać do tego żadnej ideologii.

Po prostu, dobrze czuja się z brodą i tyle. Nie zamierzają się z tego tłumaczyć przed nikim (no chyba, że przed swoją żoną). Tacy osoby na pewno też muszą mieć komfort zawodowy, to znaczy, szef ani przepisy miejsca zatrudnienia nie każe im się golić i ubierać w garnitur, a tak właśnie często jest. Dlatego też wielu mężczyzn najczęściej musi się dokładnie ogolić.

Jaki maja wybór. Najczęściej sięgają po maszynki elektryczne. Najbardziej znane rodzaje to typ foliowy i typ rotacyjny. Typ foliowy charakteryzuje się ruchem ostrzy w w dwie strony, od lewej strony do prawej. Wszystko przykrywa dość cienka siatka, która ugina się na styku ze skórą. Tego rodzaju maszynki wyposażone są wróżną liczbę głowic (najczęściej trzy), każda taka głowica niezależnie jest w stanie się odchylać. Tego typu rodzaj bardzo dobrze sprawdza się w tak zwanym goleniu „pod włos”. Tego typu golarka najbardziej nadaje się do golenia małych i średnich zarostów.

maszynka
Kolejny rodzaj – rotacyjny (nazywany jest także głowicowym) odznacza się pracą trzech ostrzy (w największej liczbie przypadków), kręcą się one rotacyjnie, przykryte metalową osłonką. Osłonka nie ulega zmianie położenia, to panele na których są ostrza odpowiadają za reakcje na zaokrąglenia twarzy. To rzecz zdecydowanie dla ludzi, którym się nie śpieszy, gdyż goli się nią ruchami okrężnymi, co sprawia, że przedłuża się czas golenia. Nadają się do zarostu średniego i długiego.

Ostatnio, do łask wraca tradycyjne golenie maszynką do golenia na żyletki jak . Wiele osób sądzi, że jest to esencja golenia i chce wrócić do tego dawnego sposobu. Trzeba przyznać,że zainteresowanie jest spore, o czym mówią bardzo dobre wyniki sprzedażowe choćby modelu merkur 37c.
2018/06/21, 22:13:02