Menu strony
sklep odzieowy
zakupy.linkbaby.pl

Schludny, zadbany mężczyzna

Wygląd człowieka to zarówno w życiu osobistym, jak i w miejscu wykonywania obowiązków zawodowych – sprawa nader ważna.
Jak istotne to są kwestie, zaświadczyć może fakt, że korporacje nawet w swoich wewnętrznych ustaleniach takie zasady jak: czyste buty czy schludny strój, dość mocno podkreślają.

Bywa nawet tak, że nie dotrzymanie zasad regulaminu w punktach dotyczących stroju, w najlepszym przypadku kończy się zaniżeniem gratyfikacji finansowych, a w tym gorszym razie - przy ewidentnym niedbalstwie - nawet zwolnieniem pracownika.

Każda poważna firma niemałą wagę przywiązuje do wizerunku pracownika, ale ma to szczególne znaczenie w zawodach zaufania publicznego, jak na przykład: prawnicy, finansiści, lekarze czy adwokaci, chociaż nie wyobrażam sobie również osób piastujących takie role jak poseł, ksiądz, czy wojskowy niedbających o obuwie czy też ubranie.

Jeżeli chodzi o strój, jak zwykle nie należy przesadzać z dodatkami. Chyba że jest się nastolatkiem, któremu przypadkowe przekraczanie obyczajów najczęściej uchodzi płazem, uznane za wyraz młodzieńczego zbuntowania. Z kolei takiż ubiór u mężczyzny w sile wieku, może być wzięty za objaw „kryzysu wieku średniego” i może narazić nas na komiczność. Możemy oczywiście próbować pokazać swą wyjątkowość ale musimy pamiętać, że jest to działanie dość ryzykowne.

mężczyzna w szarej koszulce
Modny, zadbany mężczyzna, musi zwracać uwagę na drobiazgi. Od mężczyzn dzisiaj wymaga się szyku, ale mówiąc nie całkiem poważnie, z męską modą jest jak z męskim pięknem, dobrze by była niczym wiosenny wiatr, który jest delikatny, i unosi w sobie delikatny zapach maciejki i mięty, aczkolwiek gorzej, gdy jest jak wichurę i przygniata otoczenie.

Mówiąc o wszystkim co dotyczy mody męskiej, istotne jest według mnie pojęcie „równowaga”. Generalnie prawie wszystko jest dozwolone, wachlarz opcji jest ogromny, byle zachować umiar. Podobna zasada umiaru tyczy się kosmetyków męskich. Minęły już dawno czasy, kiedy w gamie kosmetyków do higieny męskiej zadbany mężczyzna miał szare mydełko i brzytwę.

Obecnie na rynku możemy nabyć wielką ilość kosmetyków pielęgnacyjnych , z przeznaczeniem specjalnie dla panów, poczynając od kremów po goleniu, przez balsamy, nawet po kremy przeciwzmarszczkowe. Z pewnością każdy mężczyzna wybierze coś dla siebie.
2022/10/04, 07:47:07