Menu strony
sklep odzieowy
zakupy.linkbaby.pl

Jak dbać o męskie włosy? O czym każdy mężczyzna powinien wiedzieć? Co jest najważniejsze?

Dosyć częstym kłopotem mężczyzn jest układanie bardziej długich włosów. Już od paru sezonów najbardziej modne są fryzury, w których boki i tył obcinane są krótko, natomiast góra pozostawiona jest przedłużona. Przy takim strzyżeniu obowiązkowa jest pielęgnacja włosów oraz ich codzienne układanie.


fryzury męskie krótkie boki i tył
A najbardziej często męskie włosy są sztywne, więc nie jest to za bardzo proste. Najbardziej istotny jest w tym przypadku odpowiedni szampon, powinien być nawilżający. Jest w stanie zmiękczać włosy, staną się one bardziej podatne na ułożenie. Jeśli nie będziemy o tym pamiętać może się wydarzyć, że włosy staną się przesuszone, a więc szorstkie w dotyku. Odnosi się to też do włosów kręconych czy falowanych, czy tego typu pomysłów, jak fryzury męskie krótkie boki i tył. Bardzo ważnym błędem jest używanie pianki, bo jeszcze bardziej wysusza włosy, co osłabia ich kondycję i utrudnia ułożenie. Jeśli chcemy łatwo unieść bardziej długie włosy do góry, to najlepiej sprawdza się do tego celu silnie utrwalająca pasta lub żel.

Łatwiej ją zastosować, gdyż trzeba po prostu nanieść ją na wilgotne włosy i wysuszyć. To sprawia, że mogą one uzyskać strukturę oraz staną się bardziej podatne na modelowanie. Jak jednak fryzura charakteryzuje się dosyć długą górą, to koniecznie trzeba będzie tapirować włosy od nasady i utrwalić je dobrym lakierem. Tapir może utrzymać dość niesforne oraz zbyt cienkie włosy, jednocześnie przy pomocy tego zabiegu będzie ich jakby więcej, gdyż optycznie powiększa się ich objętość. To rewelacyjne wyjście dla włosów z tendencją do wypadania, bo bardzo często góra jest w takiej sytuacji silnie przerzedzona.


jak układać włosy męskie
A jak układać włosy męskie odmiennego typu? Jak posiadamy włosy kręcone, a chcemy mieć fryzurę bez fal oraz loków, to przed ich ułożeniem wyprostujemy włosy prostownicą. Z pewnością prościej będzie wtedy nad nimi zapanować. W odmiennym przypadku, gdy włosy są proste, a planujemy, by były w tak zwanym „artystycznym nieładzie” najlepiej jest zakręcić końcówki włosów lokówką lub prostownicą. Będą one w tej okoliczności bardziej podatne na modelowanie. Do wykańczania fryzury najlepszy będzie lakier, pozwoli on zachować objętość oraz kształt na dłużej.
2019/08/07, 07:37:03