Menu strony
sklep odzieowy
zakupy.linkbaby.pl

Jak dopasować skarpety do ubioru? Ta kwestia wydaje się błaha, lecz czy tak faktycznie jest? Sprawdź sam

Dopasowywanie skarpet to niby błaha sprawa. Lecz to jedynie pozory. Skarpety męskie możemy zakwalifikować do bielizny osobistej, ale w przeciwieństwie do bokserek są one częściowo widoczne, tym bardziej, gdy mówimy o spodniach o wąskich nogawkach. Tego typu spodnie powinny być krótsze, tak więc ten w teorii nic nie znaczący dodatek powinniśmy traktować z uwagą.


Odpowiednio dobrane skarpetki polepszą każdą stylizacje, mogą jednakże zadziałać w drugą stronę, czyli ją popsuć. O butach zwykło się mawiać, iż to bardzo ważny element stroju, jednakże jak do najbardziej nawet ładnych półbutów włożymy stopę ubraną w brzydką, niezbyt gustowną skarpetę, to stracą one cały urok. Istnieją właściwie dwie reguły doboru tej części naszej garderoby według zasad bardzo klasycznych. Obie się sprawdzają, dotyczą jednakowoż różnych stylów, odnoszą się do modeli zwykłych, oraz cechują skarpety garniturowe (dostępne w Socktok).

dwaj mężczyźni w garniturach
Pierwsza reguła mówi, iż skarpetki dobieramy do spodni, a ich kolor musi być taki sam albo ton ciemniejszy od spodni. Druga zasada zaś mówi, że skarpety powinny być tego same koloru co buty, nie powinny być natomiast przesadnie kontrastowe w stosunku do spodni. Z pewnością w większości przypadków lepsza będzie pierwsza reguła, ponieważ jeśli odcień spodni jest podobny do koloru skarpetek, to linia nóg będzie optycznie dłuższa. Jednak pamiętajmy, iż to tylko zasady klasyczne, nie trzeba się do nich koniecznie stosować. Jeszcze jedna możliwość, która nie występuje w kanonie dobierania skarpetek, to dobór barwy skarpet do innej części ubioru aniżeli obuwie albo spodnie.

Obecnie oceń bluzy damskie premium ten artykuł, który jest niezwykle zajmujący. Wykonaj to już w tej chwili! Przekonasz się, że faktycznie należy to zrobić!

Chodzi tutaj o koszulę, marynarkę czy muszkę.


Dobrze jest w związku z tym poszukać punktu zaczepnego nad linią pasa. To dość interesujące połączenie pod kątem umiejscowienia tych samych plam kolorystycznych, nie jest to jednocześnie nudny zestaw. Dopasowanie z innymi częściami garderoby powinno dotyczyć nie jedynie barw lub wzorów, lecz także gramatury skarpetek i reszty naszego ubrania. Nie może istnieć nazbyt duża różnica w materiałach poszczególnych elementów. Jak zakładamy wieczorowy garnitur, to bardzo dobre będą do się komponować z nim skarpety z cienkiej bawełny merceryzowanej z domieszką jedwabiu (wygodne skarpety męskie).
2022/01/01, 12:36:05