Menu strony
sklep odzieowy
zakupy.linkbaby.pl

Moda potrafi przysparzać problemów, ale możemy sobie z nimi dać radę? Oto kilka praktycznych porad

Moda może być źródłem frustracji jak również zadowolenia, jest w stanie sprawiać radość, zadowolenie, ale i denerwować, sprawiać, że wszystkiego może się odechciewać. Za tego typu stan z pewnością odpowiadają różne mity, które są w naszej głowie. Są to opinie i poglądy zasłyszane i przekazywane dalej, przez co utrwalają się, więc jesteśmy przeświadczeni, iż są prawdziwe. To natomiast mylne przekonanie.


moda
Przykładowo wiele panien młodych potrafi wydać sporo pieniędzy na suknię ślubną, ponieważ uważa, że im więcej kosztuje, tym lepszy okaże się efekt końcowy. Może ma to znaczenie pośród wyższych sfer, lecz z pewnością dla ogromnej większości z nas, podstawą jest fason, materiał, jak również to jak się w tej kreacji czujemy. To jest zdecydowanie ważniejsze od tego, jak dużo wydamy na daną suknię. Można takie rady odnieść także do innego rodzaju sytuacji, zupełnie innych części garderoby, jak szaliki Wrocław czy walizki Częstochowa - Wrocław.

Następny mit dotyczy tego, by tworzyć swoją stylizację wokół jednego, najistotniejszego elementu. Wiadomo, że neutralne proste tło jest fajnym pomysłem, gdy chcielibyśmy wyeksponować odważniejszy fragment garderoby, dajmy na to ogromną kolię czy balową spódnicę. Nie znaczy to jednak, iż trzeba ograniczać się do jednej tego typu rzeczy. Gdy jest parę tego typu elementów to powinniśmy się postarać, aby równomiernie je rozłożyć, żeby nie robić efektu przypadkowego zbiorowiska ubrań oraz akcesoriów. Inny mit mówi o tym, iż jak chcemy podkreślić kobiecą budowę to powinno się związać talię paskiem. Oczywiście, iż podkreślenie przewężenia w talii pomaga, aby zrobić wrażenie bardziej “kobiecej” budowy, ale wcale nie oznacza, że figura klepsydry to jedyny “kobiecy” i pożądany wzór.


Nie zapominajmy, aby podkreślić sylwetkę za pomocą kontrastujących kolorów, krótkich kurtek, jak i większych dekoltów. I jeszcze jeden mit, który mówi o tym, żeby inwestować w ponadczasowe klasyki, żeby wyglądać naprawdę modnie. Prawda jest jednak taka, że powinniśmy inwestować, w co chcemy. Wiadomo, że w szafie powinna być mała czarna czy świetnie skrojona biała koszula. Jednak nie musimy płacić za te rzeczy fortuny, tak naprawdę są to klasyki i nigdy nie wychodzą z mody, więc zawsze można je dostać. Odnosi się to zresztą do wielu innych artykułów, jak dresy męskie Puma czy biustonosze do karmienia - męskie puma.
2019/10/20, 05:57:03