Menu strony
sklep odzieowy
zakupy.linkbaby.pl

Porządek powinien być podstawą życia wszystkich ludzi

Życie jest zbyt skomplikowane, więc ustawiamy wiele rzeczy, jak nam pasuje, jak łatwiej. Można nazwać to generalizacją, gdy za wszelką cenę chcemy coś poskładać, można określić to też mianem zapanowania nad porządkiem rzeczy. Z jednego, jak i drugiego rozwiązania wyjawia się pewna oczywistość, która mówi nam, że nieistotne, jak i co, lecz zawsze będzie wszystko segregować i nazywać. Bowiem taką mamy naturę. Ciężko sobie wyobrazić pracę całych ludzkich organizmów: państwa, miasta, działania bez pewnych ustalonych schematów. Gdyby nie nazewnictwo nie istniałyby nazwy ulic, nie byłoby tablic rejestracyjnych, przez co odróżnialibyśmy samochody i motocykle po kolorach i znakach szczególnych (zarysowania, uszkodzenia).
koncert
Od uporządkowania nie jest też wolna przyroda, przecież wśród zwierząt każdego gatunku istnieje uporządkowanie, której żadne zwierze nie zamierza zaburzać. Zwierzęta ze swojej natury są mniej skomplikowani od ludzi, więc nawet nie mogą pomyśleć, że coś można zrobić nieschematycznie. Spójrzmy na domowego kota: on żyje, żeby polować, myć się i spać. W żadnym momencie życia nie myśli, że mogłoby być inaczej (choć tak naprawdę nie wiemy, co ma w głowie).


Kolejne tematy

Czy warto kierować się modą i trendami w zakresie wykreowania własnego stylu?

moda
Może to niektórych zaskoczyć, lecz to czy ktoś jest gwiazdą nie jest zależne od stanu portfela lub też urodzenia, to jakby bardziej stan umysłu. Widać już to od bardzo młodego wieku, tak więc już wtedy niektóre dzieci wyróżniają się z grupy rówieśników, inaczej się ubierają i zachowują. Chociaż ich zachowanie nie odbiega zbytnio od ogólnie przyjętych norm, to sposób w jaki się wypowiadają lub też się zachowują, zapada wielu w pamięć.


Upraszczamy sobie świat przygotowując atlasy, układamy książki na półce, a uczęszczający do pracy w urzędach zarządzają na co dzień wielką ilością dokumentów, z których każdy dokument musi znaleźć się w ogólnym uporządkowaniu. Porządek istnieje w muzyce, jest rock, metal, rap, w portfelu (portfele muzyczne dla fanów) – są przecież kieszonki na drobne, a także miejsce na banknoty, czy karty kredytowe. Nawet to czy nosimy przypinkę rockową, metalową czy rapową (przypinki muzyczne dla każdego fana) określa porządek, muzyka jakiej słuchamy, to, co ma określać naszą spójną osobowość. Kiedy słuchamy rocka, metalu czy rapu na smyczy trzymamy psa, który ma być nam posłuszny, rządzimy nim, określamy mu mapę zachowań i tego, czego od niego oczekujemy. Porządek dla niego, jak i dla nas jest bezpieczny – pies Prozoo - smakołyki dla psa potrzebuje pana, a człowiek psa. Takie obopólne przestrzeganie porządku przynosi same korzyści.
2022/01/12, 07:03:06