Menu strony
sklep odzieowy
zakupy.linkbaby.pl

„Szaffing” a więc wiosenne sprzątanie szaf

Kwiecień oraz maj to miesiące w ciągu których z reguły czynimy wielkie, pozimowe sprzątanie. Przetrzepujemy dywany, czyścimy okna, przeglądamy rynny. Panowie dokonują drobnych napraw i wszelakich konserwacji. Również na działce, na stryszku czy w piwnicy czynimy wielkie wiosenne porządki. W przypadku kiedy trzeba maluje się ogrodzenia, bramę, lub chociaż przeglądamy ich stan.

Podczas bierzemy się za szafy, stajemy przed decyzją co uczynić z ubraniami jakie tam mamy, a z których już nie skorzystamy. Wszystkie te za małe, zbyt duże lub zwyczajnie już nie modne: kobiece koszulki polo, spódniczki, modne damskie półgolfy, swetry, topy, suknie, t-shirty damskie niepotrzebnie zajmują przestrzeń w szafie. Czasem po prostu już się nam przestały podobać.

Kolejne tematy

Szafa – co kupować, aby nie wydać za dużo?

zakupy
Ubrania – mamy do nich rozmaity stosunek. Jedni je uwielbiają, inni natomiast podchodzą do nich obojętnie, jak do zwykłego przedmiotu codziennego użytku. Do tej pierwszej grupy przeważnie zaliczają się kobiety, a do drugiej panowie. Dla pań często zakupy ubrań mają wręcz znaczenie terapeutyczne. Pozwalają im one odpocząć, dobrze się poczuć, odstresować. Później jednak bardzo często okazuje się, że mają one w rzeczywistości masę ubrań, z którymi nie wiedzą już, co robić.


Oczywiście można by wrzucić wszystkie do pojemnika PCK. Lecz jest również odmienny sposób tak samo ekologiczny chociaż nieco mniej altruistyczny.

Pewnego razu los chciał, że w chwili gdy zastanawiałam się w jaki sposób pozbyć się ciuchów które już przestały na mnie pasować - a moja garderoba nie jest gumowa, ujrzałam ogłoszenie o szaffingu w moim mieście. Dla tych nie całkiem wtajemniczonych - szaffing jest to towarzyskie spotkanie w damskim gronie, w czasie którego chętne osoby mają możliwość się wymienić tym co im zalega w garderobach. Szaffing to możliwość „przewietrzenia” szaf, okazja by znaleźć coś wyjątkowego i oryginalnego.

Jak można się było spodziewać, większość z uczestników tej imprezy to uczestniczki, ponieważ w większości razów to panie zajmują się domem. W miłej atmosferze przy filiżance kawy lub też herbatki i herbatniczkach odbywały się rozmowy związane z wymianą. Tutaj damskie koszulki polo w wielu kolorach, tam zaś półgolfy damskie, ktoś poszukiwał topów oraz atrakcyjnych t-shirtów damskich. Poza niewątpliwie rzeczową funkcją w/w spotkania posiadają również zalety towarzyskie, dają możliwość zawarcia nowych znajomości czy także spotkania się z sąsiadami. Zatem z utęsknieniem czekam następnego.
2019/03/02, 07:20:03