Menu strony
sklep odzieowy
zakupy.linkbaby.pl

Pielęgnacja twarzy mężczyzny i kosmetyki używane do golenia.

Istnieje pogląd, który mówi, że dbanie o urodę i pielęgnacja własnego ciała to bardziej dziedzina pań niż panów. I jest to stereotyp jak najbardziej prawdziwy i wyjątkowo potwierdzony nie tylko w kulturze, ale również w biologicznych uwarunkowaniach mężczyzny. W odróżnieniu od kobiet, mężczyźni przede wszystkim nie widzą siebie jako obiektu adoracji, więc nie dostrzegają przyczyny, dla której musieliby świadomie korzystać z kosmetyków czy przykładać się do pielęgnacji ciała.

golenie się
Poza tym, powody tej sytuacji nie są jedynie zdeterminowane przez psychikę – fizjologia każdego mężczyzny jest taka, że umożliwia nieco mniej troszczyć się o swoją aparycję bez znacznego uszczerbku wizerunkowego - kremy męskie. Na przykład, mężczyźni mają o około 25% grubszą i bardziej owłosioną skórę niż kobiety, co czyni ich bardziej odpornymi na warunki zewnętrzne i mniej delikatnymi. Taka przyrodzona bariera ochronna nie oznacza jednakże, że mężczyźni mają prawo się zapuszczać. Wciąż zostaje przecież przynajmniej problem golenia się. Brytyjski dramaturg Somerset Maugham napisał kiedyś, że w każdym pociągnięciu brzytwą skrywa się jakaś filozofia. Ciężko się z tym nie zgodzić, skoro jest to zabieg, który wydaje się być jednym z najdonioślejszych zadań, z którymi zmagać się musi każdy z nas co dzień z rana w łazience (pomijając tych którzy zapuszczają brodę lub/i wąsy, oczywiście) - żel do golenia.


Kolejne tematy

Ponadczasowe wzornictwo wykonania firmowych toreb, łączące w sobie tradycjonalizm, użyteczność i długowieczność zarazem

torebka
Z torbą jest jak z bielizną - przede wszystkim musi być użyteczna, wykwintna i piękna jednocześnie. Jak wiadomo, do torebki trafiają zarówno rzeczy bezużyteczne, jak i przedmioty konieczne. Chodzi o to, żeby torebka klasyczna systematyzowała rzeczy i pomagała kobiecie codzienność.

dbający o siebie mężczyzna
Każdy z nas ma zapewne wypracowane metody i rytuały towarzyszące goleniu twarzy. Oprócz nieodzownego przyrządu, jakim jest maszynka do golenia (kiedyś żyletka), potrzeba również kosmetyków, które ułatwią nam czas spędzany przed lustrem. Najszerzej używany dziś kosmetyk to żel do golenia, nieraz stosuje się również kremy męskie po goleniu, aby załagodzić nieco piekące odczucie potraktowanej ostrym narzędziem skóry. Jeśli chodzi o wybór kosmetyków, wygląda na to, że jesteśmy zachowawczy. Jednak na rynku pojawiają się coraz regularniej nowości, które warto przetestować, jak choćby MEN-U ‘matt skin refresh gel’, czyli żel do twarzy wspomagający likwidację wrastajacego zarostu - men-u to moje ulubione produkty.
2022/10/05, 07:29:09