Menu strony
sklep odzieowy
zakupy.linkbaby.pl

Jak kupić właściwą albę i dodatki komunijne?

Miesiące poprzedzające pierwszą komunię świętą, to okres intensywnych przygotowań. Komunia, choć jest przede wszystkim przeżyciem duchowym, wymaga planowania i logistyki godnej świetnie funkcjonujących organizacji. Jedną z najważniejszych kwestii, o której warto pomyśleć zawczasu, jest wybór stroju oraz dodatków. Zależnie od płci dziecka i wymogów danej parafii, może to być suknia dla dziewczynki, garnitur dla chłopca bądź alby dla dzieci obojga płci.
Ubrania na pierwszą komunię
Wybierając ubiór dla dziewczynki, kierujmy się najważniejszą zasadą: dobry styl i elegancja polegają na umiarze, natomiast przepych jest wrogiem szykownych stylizacji i może popsuć piękno nawet najelegantszej sukienki. Na początku zanalizujmy, jaką figurę ma córeczka i w jakim fasonie sukienki będzie wyglądać najlepiej. alby do komunii świętej o prostym fasonie, zgrabne i eleganckie, będą odpowiednie w każdej sytuacji. Zaś bardzo strojne sukienki nie będą prezentować się korzystnie na dziewczynkach przy kości i niskich, gdyż dodadzą im tuszy. Wybór sukni, to oczywiście sprawa gustu, ale pamiętajmy o proporcjach, ponieważ najistotniejszą kwestią jest to, aby dziewczynka ładnie wyglądała w danym fasonie i dobrze się w nim czuła.

Pamiętajmy, że ubiór do pierwszej komunii świętej, to nie tylko sukienka. Eleganckie białe buciki będą idealnym dopełnieniem stroju. Najlepiej, żeby buty były białe lub w kolorze ecru, na jasnej, raczej płaskiej podeszwie.

Czy wiesz, gdzie również można odszukać analogiczne wiadomości? Jeżeli nie, to kliknij na ten link i zerknij na treść (http://poradniaalergologicznalegnica.pl/) zaprezentowanego w tamtym miejscu postu.

Czasem dla dziewczynek produkuje się buty komunijne na małym obcasie. Najistotniejsze jednak, żeby palce w butach były zakryte.
Wianki komunijne
Torebka dla dziewczynki jest tak samo ważna jak buty. Najważniejszą kwestią jest wybór modelu pasującego do reszty stroju. Gdy suknia jest skromna, torebka może stanowić główną ozdobę stroju, gdy ma dużo falban, zdecydujmy się na prostą i gładką opcję. W sklepach komunijnych jest multum koronkowych lub gładkich torebeczek ozdobionych kokardkami, ozdobnymi kamykami lub kryształkami.

By przeczytać następny ciekawy najnowszy wpis (http://noor.pl/) na wybrany temat, wejdź w poniższy link — tam znajdziesz więcej wiadomości.

Torebka nie może być za duża, ma zmieścić tylko książeczkę modlitewną, różaniec i chusteczkę. Najlepiej weźmy torebkę na pasku, by dziewczynka nie musiała ciągle skupiać się na jej pilnowaniu.

Kolejne tematy

Letni szyk na plaży

Letni szyk na plaży
Latem definitywnie rządzą kolory, mocne intensywne, które z daleka przykuwają wzrok. Zamiast więc spędzać urlop w czarnym, smutnym kostiumie odważ się na więcej i wybierz jedną z najmodniejszych barw nadchodzącego sezonu! Energetyczna pomarańcza czy soczysta zieleń? Wiesz już na którą się zdecydujesz?


Ważną częścią stroju jest wianek. Możemy wybrać tradycyjny model, wianek z żywych kwiatów, wianek z woalką, toczek bądź diadem. Na głowach dziewczynek mogą pojawić się również subtelne opaski lub spinki z wpiętymi we włosy kwiatkami. Najlepiej jednak pozostać wiernym tradycji i wybrać raczej proste wianki do komunii. Delikatna ozdoba głowy jest bardzo dziewczęca i nada dziecku wdzięku.
2019/04/23, 07:20:02