Menu strony
sklep odzieowy
zakupy.linkbaby.pl

Perły - cudowne kamienie szlachetne używane do wyrobu biżuterii

Perły to jedne z najcenniejszych i równocześnie najpiękniejszych kamieni szlachetnych. Perły mają ogromne zastosowanie, chociaż najczęściej użytkuje się je przy tworzeniu biżuterii. Naszyjniki z pereł, bransoletki lub kolczyki to cudna biżuteria, która swoją wytwornością i wyjątkowym pięknem zachwyci każdą kobietę. Tworzenie się pereł jest niezwykle atrakcyjne, gdyż powstają one na skutek małż żyjącym w ciepłych morzach.


perły na wstawie sklepowej
Perły hodowlane - czy perły hodowane
Do perłopławu dostaje się zewnętrzne ciało, jakie po pewnym czasie obejmowane jest masą perłową. Bieg ten trwa parę lat. Dzisiaj perły są hodowane poprzez człowieka, w warunkach hodowlanych do perłopławu wkłada się specjalny implant, jaki podobnie jak w wypadku ziarenka piasku, otaczany jest masą perłową. Możemy wyróżnić dzisiaj różnorodne rodzaje pereł, jakie są stosowane przy produkcji biżuterii. Naszyjniki czy bransoletki - poznaj naszą firmę - z pereł mogą być realizowane z pereł słodkowodnych, słonowodnych Akoya lub z pereł Tahitańskich.

Do tego do produkcji biżuterii użytkuje się także Shell pearls oraz perły mórz południowych. Pojedyncze rodzaje pereł różnią się od siebie jakością, poblaskiem czy też barwą, na przykład perły słonowodne Akoya występują w kolorze różanym, bladożółtym, żółtym oraz białym i charakteryzują się ogromnie dużym połyskiem. Perły Tahitańskie cechuje mocny kolor (grafit, żółty brąz), a perły Sheel pearls to perły wytwarzane przez człowieka z muszli perłopławów, jakie występują w każdej kolorystyce. Perły wykorzystywane są do wyrobu biżuterii ze względu na swój znakomity wygląd, piękną kolorystykę i duży poblask, prezentują się naprawdę wyjątkowo i nie można odmówić im oryginalnego uroku.


Bransoletki z pereł
Posiadając biżuterię wykonaną z pereł, powinnyśmy pamiętać o jej dobrej pielęgnacji. Perły cechują się niewielką twardością, wobec tego powinno się chronić je przed zarysowaniami oraz skazami. Trzeba trzymać je w puszystych, delikatnych pudełeczkach czy woreczkach, dzięki czemu te imponujące kamienie szlachetne zachowają swoje piękno poprzez mnogość długich lat - Wartościowe informacje
2017/07/19, 16:30:02