Menu strony
sklep odzieowy
zakupy.linkbaby.pl

Szmaragd wschodni – jeden ze szczególnych sekretnych klejnotów, jakie znajdują się w przyrodzie.

Nazywany minerałem nadziei i zgody, uważany jest od wieków za klejnot opiekuńczy. Ametyst wschodni można nazwać władcą i panem klejnotów, o którym ezoteryczna wiedza twierdzi, że jest w stanie uzdrawiać i uszczęśliwiać człowieka. Tkwi w nim skryta sekret kamienia wiedzy, a wtajemniczeni nazywają szmaragd kryształową pieczęcią niebios. Szafir jest klejnotem mędrców: daje świeżość umysłu, cierpliwość oraz pogodę ducha.
pierścinki od jubilera
Po dziś dzień jest ulubionym okazem zakochanych, chroni bowiem przed niedolą i zdradą. Może być również amuletem małżeńskiego zadowolenia, jak w buddyzmie, gdzie oznacza ład, serdeczność i stabilność. Paparadża jest więc uniwersalnym medykamentem przeciwko wszelakiej biedy człowieka. Dla ludzi, których wysiłki zdążają w kierunku pracy nad siłą ducha, szafir będzie nieocenionym przyjacielem i mądrym mentorem, gdyż daje on czystość myśli, bystrość, zdolność wspanialej intuicji, altruizm, pokorę, siłę w osiąganiu zamiarów i pogodę ducha.

hurt jubilerski
Nie często występuje w przyrodzie, jest bardzo poszukiwany z uwagi na swoją unikalność. Wabi swoim niepowtarzalnym urokiem. Najcenniejsze są gustowne szafiry o odcieniu bławatka, kolory takie mają kamienie z Kaszmiru, Birmy i Tajlandii. Jaśniejsze szafiry wywodzą się ze Sri Lanki, a te bardzo ciemne znajduje się w Australii. Szlachetne odmiany są bezbarwne i potrafią mieć różnorodne kolory. Korund czerwony, bądź różowy nazywany jest rubinem, biały - leukoszafirem, zabarwiony na niebiesko szafirem a zielony szmaragdem wschodnim. Trwanie szafiru przy człowieku, niweczy niedobre oddziaływania ciał niebieskich, wynikające z niewłaściwego ułożenia planet. Ten piękny klejnot - kamienie ozdobne od jubilera - o zabarwieniu jasno i ciemno chabrowym, poeci utożsamiali go do otchłani morskich i do toni ciemnoniebieskich oczu kobiecych.


Kolejne tematy

Luksusowy odmierzacz czasu

Zegarek damski Swatch
Mimo że branża zegarkowa jest bardzo konserwatywna, również można zauważyć w niej pewne trendy. Dla przykładu zegarki damskie Swatch coraz częściej ozdabiane są szlachetnymi kamieniami, nie tylko na tarczy, ale również kopercie zegarka. Czasomierz staje się elementem biżuterii, bransolety wytwarzane są nie tylko ze stali, ale z białego złota czy srebra, są istotnym elementem dekoracyjnym, wysadzanym kamieniami szlachetnymi bądź inkrustowanym.

Wspaniale współgra z tymi ostatnimi, uwydatniając delikatną urodę. Nie dziwi fakt, że szmaragdy są często używane przy wytwarzaniu złotej i srebrnej biżuterii w formie pierścionków, obrączek, kolczyków, zawieszek czy bransoletek. Kamień ten przyniesie zadowolenie i powodzenie życiowe osobom urodzonym w znaku Byka, Panny, Wagi, Strzelca, Wodnika oraz Ryb. Najznamienitszym przedstawicielem swojego gatunku jest Logan Sapphire, drugi co do wielkości szafir kaszmirski na świecie, znajdujący się w muzeum w Waszyngtonie. Ma 423 karaty i jest otoczony 20 brylantami. Jest fascynujący. Nie ulega wątpliwości, że szafir - odnośnik - to drogocenny, najbardziej pożądany i najpiękniejszy klejnot kolorowy. Dzisiaj konsumenci wymagają od sprzedawców biżuterii, profesjonalnej wiedzy na temat oferowanego artykułu. Wobec tego aby funkcjonować w handlu i wzbudzać wiarygodność odbiorców biżuterii, wszelka hurtownia jubilerska, złotnik i właściciel sklepu jubilerskiego powinien posiadać podstawową wiedzę na temat kamieni szlachetnych.
2018/09/19, 07:13:02