Menu strony
sklep odzieowy
zakupy.linkbaby.pl

Szycie na miarę - sposób na idealne ubrania

Mnóstwo z nas na pewno pamięta ciągle czasy, kiedy w każdym domu była maszyna do szycia. Sklepy z odzieżą nie oferowały nic specjalnego, najczęściej jeden wzór spódnicy i bluzki i jeżeli kobieta chciała być modnie i efektownie ubrana musiała wziąć sprawy w swoje ręce – dosłownie. Nasze mamy i babcie umiały doskonale posługiwać się maszyną do szycia i tworzyły czasami takie cudeńka, że dzisiaj chętnie same je nosimy.

Maszyna do szycia dała się kupić bez żadnego problemu i nie kosztowała ogromnych pieniędzy. Gdy kobiety same nie były w stanie czegoś uszyć – na każdej ulicy można było znaleźć dobrą krawcową, która w czasie paru dni z kawałka materiału wyczarowywała najmodniejszą sukienkę czy płaszcz uszyty zgodnie z najnowszymi wzorami z niemieckich katalogów. Naturalnie, funkcjonowały wielkie zakłady odzieżowe, mające na wyposażeniu nowoczesne maszyny szwalnicze, ale ich produkty nie były raczej atrakcyjne. Szycie miarowe było na porządku dziennym.

Maszyna do szycia
Z jednej strony to przykre, że minęły te czasy. Młode dziewczyny ubierają się w sieciówkach i wszystkie wyglądają identycznie. Niby mogą bawić się modą, wyróżnić, lecz i tak wciąż, wszystkie kobiety robią to tak samo. Szycie na miarę zostało z jednej strony symbolem luksusu – ktoś kto ma własnego krawca przez innych ludzi może być postrzegany jako ktoś kto się wywyższa gdyż nie wystarczają mu zwykłe ciuchy. Owszem suknia uszyta na miarę będzie droższa niż taka kupiona w sklepie, ale mamy gwarancję, że będzie na nas wspaniale leżała, że będzie wyglądać dokładnie tak, jak sobie wymyśliłyśmy i będziemy ją chętnie wkładać.

Kolejne tematy

Moda w rozmiarze XL – jak zestawiać ubrania, by osiągnąć odpowiedni rezultat?

męzczyzna w koszulce
Osoby, które mają pełniejsze kształty mogą wyglądać naprawdę apetycznie w prawidłowo dostosowanych do ich figury ubraniach. Na szczęście, sektor odzieżowy rozwija się błyskawicznie, tym samym każda osoba będzie w stanie przygotować strój, który będzie zgodny z jej wymaganiami. W jaki sposób zaplanować stylizację, jeżeli nosi się większy rozmiar?


Dziś znalezienie dobrej krawcowej to sztuka.Zazwyczaj są to małe zakłady, gdzieś w podwórkach i trzeba się porządnie naszukać, żeby tam trafić. Oczywiście krawcowe teraz mają więcej możliwości. Wielki wybór tkanin, dobre nowoczesne maszyny i overlocki, bez problemu mogą nabyć manekiny. Ta dziedzina wciąż się rozwija.

Zaintrygował Cię temat tego materiału? Koniecznie sprawdź link, tam znajdują się jeszcze ciekawsze rzeczy, naprawdę warto je poznać.

Warto uszyć sobie choć jedną rzecz na miarę, by móc porównać jakość jej wykonania do ubrań z sieciówek. Z uszytej na miarę sukni nie będą nam wychodzić żadne nitki, nic się w niej nie spruje po pierwszym praniu, ozdobne elementy nie odkleją się, szwy będą idealnie równe a sama sukienka dopasowana doskonale. Z pewnością nie zaszkodzi nam taki niewielki powiew luksusu w szafie. To właściwie pewne, że gdy już podejmiemy decyzję o uszyciu sobie jednej rzeczy i przekonamy się jak doskonale jest wykonana – będziemy chcieć więcej. Dobrze jest znaleźć jedną świetną krawcową i trzymać się jej. Nie tylko nasze ubrania będą jedyne w swoim rodzaju, to jeszcze taka osoba pomoże, jeśli coś się stanie z innym elementem naszej garderoby. Wszelkie poprawki krawieckie, skracanie, zwężanie, przerabianie – to niewielki wydatek, a sprawią, że naszymi ulubionymi ubraniami będziemy mogły nacieszyć się dłużej. Nie zwlekaj, wyszukaj dobry zakład krawiecki od razu. Na pewno masz w wyobraźni jakieś ubranie, którego nie da się kupić w żadnym sklepie, a które bardzo chcesz mieć. Szycie na miarę to recepta dla ciebie!
Podpatrzone na: DAP
Twórca artykułu: Jan Kuc
2019/04/20, 07:20:01